O nas

Właśnie siedzisz na krawędzi jednego kubka herbaty…

Spójrz – na drugim brzegu też ktoś jest! Możesz łyk po łyku zbudować do niego most, albo łódkę… Możesz powoli, bez pośpiechu smakując napar, przejść po krawędzi kubka by go bliżej poznać albo… możesz tak bardzo pochłonąć się rozmową, spojrzeniem,  aromatem,  smakiem i ciepłem herbaty, że nagle ten jeden kubek będzie pusty i przejdziesz na drugi brzeg po suchym dnie…

A może siedzisz na krawędzi sam? – przeglądasz się w tafli herbaty, a powolne jej smakowanie daje Ci ukojenie, zabiera myśli gdzieś w głąb… Hmm?

Jeden kubek herbaty, a tyle możliwości!

Nasz jeden kubek herbaty skrywa w sobie coś jeszcze – jest niecodzienną okazją by odbyć podróż do samego źródła każdego herbacianego  listka: poznać ludzi, którzy tę herbatę tworzą i dziką przyrodę, która otacza herbaciane ogrody. Zanim bowiem dzielimy się z Tobą najszlachetniejszymi herbatami z różnych zakątków świata właśnie tutaj, osobiście wyruszamy w daleką podróż by mieć pewność, że nasze herbaciane skarby są wytwarzane w zgodzie z prawami człowieka i natury. Oto nasza droga „jednego kubka herbaty”.

Dostępne obecnie w naszym sklepie herbaty pochodzą spod Dachu Świata. Ogród zlokalizowany jest w Nepalu, blisko pasma górskiego Himalajów – Ganesh Himal i Parku Narodowego Shivapuri. Uprawa krzewów oraz produkcja jest w 100% ekologiczna i ortodoksyjna (czyli od początku do końca ręczna!)
Pracownicy dostają godziwe wynagrodzenie, a pracodawcy dbają o to by zatrudnienie miały szczególnie kobiety z okolicznych wiosek. Podwyższając wynagrodzenie próbuje się uchronić mieszkańców małych wiosek przed często niechcianą migracją do dużych miast i innych krajów w celach zarobkowych. Właściciele ogrodu dbają także o wykształcenie dzieci swoich pracowników tworząc szkoły, opłacając edukację w wiosce lub organizując warsztaty ze specjalistami z innych państw.

Jeden kubek herbaty dla Ciebie, a całe morze dobra dla innych…

Przyłącz się!

My – Agata i Michał – Plantacja Herbaty Sidamanik – Sumatra 2018